2015 Yılı Sivilay Kente Katkı Ödülleri açıklandı

2015 Yılı Sivilay Kente Katkı Ödülleri açıklandı
Bursa Sivil Toplum Derneği’nin geleneksel hale gelen "2015 Yılı Sivilay Kente Katkı Ödülleri" açıklandı. Ödüller, 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü Dernekler Yerleşkesi’nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.
Bursa Sivil Toplum Derneği’nin geleneksel hale gelen "2015 Yılı Sivilay Kente Katkı Ödülleri" açıklandı. 

Sivilay Başkanı Sabri Erdem tarafından yapılan yazılı açıklamada, kuruluş felsefesinden hareketle, Bursa’ya sosyal, kültürel ve ekonomik alanda hizmet veren, “Bursacılık” felsefesi ve kentlilik bilincinin gelişmesinde emeği geçen gerçek ve tüzel kişilerin ödüllendirdikleri belirtildi.

Sivilay seçici kurulun titiz değerlendirmeleri sonucunda Bursa’ya katkı koyan toplamda 4 kişi/kuruma ödül verilmesine karar verildi. Ödüller, 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü Dernekler Yerleşkesi’nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

 Ödül alan kişi ve kurumlar gerekçeleri ile şöyle;

 DOSAB TERMİK SANTRALA HAYIR PLATFORMU:

 Bursa ovasının ortasına kurulmak istenen termik santrale karşı oluşturuldu. Yaklaşık 1.5 yıldır, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi (DOSAB) tarafından Demirtaş’a kurulmak istenen Termik Santrale karşı bir mücadele yürütüyorlar. Bakanlıkça verilen “ÇED Olumlu Kararı”na karşılık 25.08.2015 tarihinde meslek odaları, dernekler ve yurttaşlar olarak dava açtılar. Bursa 2. İdare Mahkemesinde görülen davada, 19.10.2015 tarihi itibariyle mahkeme, oybirliği ile ölüm santrali projesinin yürütmesini durdurdu.

 

 MÜMİN CEYHAN, BURSA KÜLTÜR KAYNAKLARI ARAŞTIRMA KÜTÜPHANESİ:

Bursalıların Bursa’yı tanıması ihtiyacını karşılamak üzere 12 Mart 2011 tarihinde Görükle yerleşkesinde hizmete girdi.  Bursa ile ilgili araştırma yapmak isteyen herkesin kullanımına açık olan araştırma ve ihtisas kütüphanesi,  Bursa’nın öz değerlerinin korunması ve geliştirilmesi için kent hakkında yapılacak tarih, sosyoloji, bilim, coğrafya vb. gibi araştırmaları desteklemektedir.

BHİD (BURSA HALKLA İLİŞKİLER DERNEĞİ)- HİÇ ÇALIŞMALARI: 

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin (BHİD), halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim çalışmalarını teşvik amacıyla düzenlediği ve etkisi her yıl büyüyen HİÇ Ödülleri, geçtiğimiz yıl yerelden ulusala açıldı.

BHiD; Bursa’da halkla ilişkiler alanında başarılı ve örnek uygulamalara sahip kurumları ve meslektaşlarını ödüllendirerek onurlandırırken, Türkiye’nin iletişim alanındaki en önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olarak dikkat çekiyor.

 NİLÜFER  BELEDİYESİ- KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ:

Nilüferlileri sanatla buluşturan örnek etkinliklere imza atan Nilüfer Belediyesi, konserleri, tiyatro festivali, müzik eğitim çalışmaları, kütüphaneleri, kursları, kültürevleri ve salonlarıyla Bursa’da Nilüfer’i kültür sanatın başkenti yaparken, kültür sanat etkinlikleriyle diğer kentlere de örnek oldu.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar

Son Eklenen Diğer Haberler