2009 Yılı Sivilay Kente Katkı Ödülleri

2009 Yılı Sivilay Kente Katkı Ödülleri
Bursa Sivil Toplum Derneği’nin (Sivilay) son 3 yıldır verdiği kente katkı ödüllerinin sahipleri, ödüllerini 16 Haziran 2009 tarihinde törenle aldı.
Sivilay üyeleri tarafından önerilen kişi ya da kurumlara verilmesi öngörülen ödüller Erdem Saker, Mustafa Eroğlu, Ekrem Barışık, Ziya Güney, Müfit Parlak, Nihat Sapan, Kubilay Aydın, Ceyhun İrgil, Nedret Bayramoğlu, Ferit Gerekli, Hulisi Tığlıoğlu, Nilgün Berk, Ali İhsan Tosun, Okan Aras, Binay Kazan, İsmail Kemankaş, Sena Kaleli, Necdet Yağlıkçıoğlu, Yalçın Yalçınkaya, Sabri Erdem’den oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.

GEZEK PROGRAMI

Ödül töreni Ataevler’deki Uğur Mumcu Salonu’nda yapıldı. Ödül törenin ardından Bursa Dostlar Gezeği sahnede gerçekleştirdiği performansla izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Organizasyona dernek üyelerinin ve Bursalıların yeterince ilgi göstermemesi anlamlı gecenin tek olumsuz noktasıydı. Bu arada Sivilay Derneği’nin ödül töreninden önce gerçekleşen genel kurulda başkanlığa Prof. Dr. Nihat Sapan seçildi.

ÖDÜLLER;

•      PROF.DR.ULVİYE ÖZER : Yaşamı boyunca kentimizin çağdaşlaşması adına her  türlü oluşuma destek verdiği için ….

•      BURFOT – Bursa Fotoimece Fotoğraf Topluluğu : İmece geleneğini fotoğraf sanatı ile birleştirerek kentin okul ve hastanelerinde gerçekleştirdikleri “Griye Veda Renklere Merhaba” projesi ile imece geleneğini yaşattıkları ve sivil toplum yaşamına aktardıkları için

•      ERDAL ÖZYAĞCILAR : Elveda Rumeli dizisinde gösterdiği başarılı performansı ve sanat geçmişi ile, Bursalı bir sanatçı olarak .

•      DOĞAN ALAKOÇ : Çarşı esnaf derneklerini birleştirme çalışmaları ile

•      MUSTAFA ÖZYILDIZ : Bursa doğa tarihi mirasına sahip çıktığı için

•      BURSA BÖLGE DEVLET SENFONİ ORKESTRASI: Kentimize çok sesli müziği  ve klasik batı müziğini getirdiği için

•      GÜMÇED(GÜNEY MARMARA DOĞAL VE KÜLTÜREL ÇEVREYİ KORUMA DERNEĞİ) : Kentin çevre değerlerini koruma adına yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle

•      BURSA BETON AŞ.: Çağdaş eğitime yaptıkları katkı nedeniyle.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar

Son Eklenen Diğer Ödüller