2011 Yılı Sivilay Kente Katkı Ödülleri

2011 Yılı Sivilay Kente Katkı Ödülleri
Bursa Sivil Toplum Derneği’nin geleneksel hale gelen "2011 Yılı Sivilay Kente Katkı Ödülleri", Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Bursa Sivil Toplum Derneği’nin geleneksel hale gelen "2011 Yılı Sivilay Kente Katkı Ödülleri",  Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB)  Yerleşkesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Protokolun yanı sıra kalabalık bir katılımın bulunduğu törende kentin üst düzey yöneticileri ve sivil toplum örgütü yöneticileri bir araya geldi.

MERİNOS TEKSTİL SANAYİ MÜZESİ'NE İLK ÖDÜL

Kuruluş felsefesinden hareketle, Bursa’ya sosyal, kültürel ve ekonomik alanda hizmet veren, “Bursacılık” felsefesi ve kentlilik bilincinin gelişmesinde emeği geçen gerçek ve tüzel kişilere toplamda 9 ödül verildi.

Merinos Tekstil Sanayi Müzesi'nin bir yaşam alanı olarak kente kazandırılmasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye plaket verildi. Ödülünü Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı ve Bursa Kent Müzesi Müdürü Ahmet Erdönmez'in elinden alan Başkan Altepe, "Örnek şehirde örnek çalışmalar hayata geçiriliyor. SİVİLAY'ın da katkılarıyla Bursa, kıskanılmaya devam edecek ve her zaman gündemde Bursa olacak" diye konuştu.

Bursa'ya Fabrika-i Hümayun'u kazandıran dünyaca ünlü modacı Faruk Saraç da ödülünü, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Erdem Saker ile Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala'dan aldı.

Törende ayrıca,  Bursa Kent Konseyi ve BUFSAD işbirliğiyle Türkiye'de ilk kez Bursa'da hayata geçirilen 'Bursa Fotofest' adına ödülü, BUFSAD Başkanı Utku Kaynar'a ödülünü Nilüfer Belediyesi kurucu başkanı Ziya Güney takdim etti.

ÖRNEK PROJELER

 ‘Köye Öğrenci Yardımı’ olarak Uludağ Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen K.Ö.Y. Projesi adına Akademik Danışman Yrd.Doç. Rüyam Küçük Süleymanoğlu ve öğrenci temsilcilerine, Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek, rüzgar enerjisi sayesinde kendi elektriğini üreten Yenişehir Akbıyık Köyü adına Köy Muhtarı Mustafa Çiçek’e ise ödülünü İl Özel İdare Genel Sekreteri Kemal Demirel sundu.

‘Olmaz’ denileni gerçekleştirip Türkiye’nin ilk yerli tramvayını yapan Durmazlar Makine’ye ödülünü Bursa Sivilay Yönetim Kurulu Üyesi Kubilay Aydın ,  bilimsel veriler ışığında kente katkı koymaya devam eden Akademik Odalar Birliği adına BAOB Dönem Sözcüsü Mesut Topçu’ya ödülünü Bursa Tabip odası Başkanı Kayıhan Pala verdi.

BURSALI ŞAMPİYONLAR UNUTULMADI

Atıcılıkta dünya dördüncülüğü bulunan 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda Bursalı bir sporcu olarak Atıcılıkta madalya arayacak Nihan Kantarcı ödülünü  Sivilay eski Başkanı Prof.Dr. Nihat Sapan’dan, yüzmede dünya şampiyonu  Durducan Nevruz ise ödülünü Sivilay Başkanı Okan Aras’ın elinden aldı.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar

Son Eklenen Diğer Ödüller