Carrefour Kavşağı trafiğinde huni sorunu!

Binay Kazan

Bursa’da yapılan onca yatırıma rağmen, kent içi trafiği yine sorunlardan kurtulamıyor. Hele-hele okullar açıldıktan sonra, özellikle Nilüfer ilçesinden kent merkezine kolayca gelmek bir mucize gibi… 
 


Sabah trafiğinde işlerine ve okullarına ulaşmak için merkeze gelmeye çalışanların en büyük sorunu; Orhaneli Kavşağı ya da bir başka isimle Carrefour Kavşağı’ndayaşanıyor.

Küçük Sanayi, Görükle ve Ertuğrulkent’ten kent merkezindeki okullara ve işlerine gitmek isteyenler tam da Carrefour Kavşağına geldiklerinde; birdenbire yüzlerce aracın bir arada bulunduğu bir kördüğümün içine giriyorlar.

O noktaya gelene kadar rahat bir ortamda araç kullanan birçok sürücü, bu kavşaktaBeşevler ve İhsaniye tarafından ana artere giren yüzlerce araçla karşılaşıyorlar ve bazen bu noktada trafik durma noktasına geliyor.

Geçen hafta bir okurum aradı ve sıkça yaşadığı bir sorununu anlatarak yetkililere iletmemi istedi.

Evet… Bursa Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri…

Bursa Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Hakan Sezen

Okurumun bana ilettiği şikâyet aşağıda yer alıyor. Konuya bir çözüm yaratılması dileği ile Eray Yıldırım isimli okurumun talebini ilgililere iletiyorum:

“ Her sabah 07.50 ile 09.00 arasında İzmir Yolu Carrefour Kavşağı’nda yaşanan yoğunlaşmaya lütfen bir çare bulun. Özlüce’den çıkıp rahatça Orhaneli Kavşağı’na geliyorum. Tam alt geçide girerken, bir anda trafik sıkışıyor ve Küçükbalıklı’daki işyerime bu noktadan sonra ancak 35-40 dakikada ulaşıyorum. Sorunun çözümü için yetkililerden yardım bekliyorum”

Bu okur şikâyetinde belirtilen o noktadan, bazen sabah saatlerinde ben de geçiyorum. Adı geçen kavşaktan 4 şerit halinde ana artere çıkan trafik, Mudanya Yolu ayrımında birden 2 şeride inince, trafik “bir huni ağzı gibi” sıkıştıkça sıkışıyor. Bir de buna şerit hakkını ihlal ederek, en sağ şeritten gelen ve kent merkezi istikametine giden araçların önüne kendini atan saygısız sürücüler eklenince, sorun daha da artıyor galiba…

Umuyorum ki; hem Carrefour Kavşağı’na, hem de 200 metre ötedeki huni ağzı bölgesine birer trafik ekibi görevlendirilirse, sorun çözülecektir. Trafiğin normal akışını sağlamak için;  biraz özveri, sürücülerin karşılıklı saygısı ve enerjik tempoda yeni bir akış düzenlemesi gerekiyor.

İnsanların sabah-sabah sinir harbi içinde işlerine gitmekten kurtulmaları için, kış mevsimi öncesinde bu tür yeni bir düzenlemeye ihtiyaç olacaktır mutlaka… Bizden duyurması

fatura öde kredi kartı ile fatura ödeme fatura ödeme tl yükle kredi kartı ile tl yükle tl yükleme kredi karti borcunu sorgulama kredi karti borç sorgula

Yazarın Diğer Yazıları